همراه با آجیلباشپزی ، با آجیل آشپزی کنید.

در غذاهای مختلف از انواع آجیل و خشکبار استفاده کنید. روی سالادتان مخلوطی از مغزهای آجیلی و دانه های خوراکی اضافه کنید. در وعده صبحانه، از آجیل در کنار دیگر خوراکی ها استفاده کنید. آجیل را مثل حبوبات بپزید و تجربه های جدید آشپزی داشته باشید. آجیلباشپزی راه اندازی شده تا شما با دستورهای آشپزی جدیدی آشنا شوید که آجیل و خشکبار از مهم ترین مواد اولیه آن است.

وقتی مردم در مورد غذا صحبت می کنند، سلیقه، بافت، عطر و طعم و همچنین رنگ غذا مورد بحث قرار می گیرد. با توجه به دیدگاه های مختلف در مورد غذا، برخی افراد غذا را تنها به عنوان وعده ای كه باید مصرف كنند می دانند. در حالی كه برخی افراد، بیشتر به ویژگی ها و جنبه های گوناگون غذاها اهمیت می دهند و معتقدند كه هر غذایی در اصل اثر هنری است كه توسط آشپزها تهیه می شود. اولین سوالی که با آن روبرو میشویم این است که هنر آشپزی و یا حرفه آشپزی کدام درست است؟

همانطور که می دانید، هنر می تواند در اشکال و امور مختلفی ظاهر شود که ترکیب عطر و طعم ها، یکی از انواع آن است. انرژی و ماهیت غذا، می تواند با طیف وسیعی از حواس انسان تجربه شود. طعم و بو، اولین و مهمترین حس یک غذاست که توسط بینی و دهان ما درک می شود. نحوه ارائه غذا (که در ادامه مطلب به بررسی آن خواهیم پرداخت) و بافت آن نیز بسیار مهم اند. شاید بتوان چنین گفت که تنها حسی که در هنگام صرف غذا، به طور کامل به کار گرفته نمی شود، حس شنوایی است!

در این میان، حس بینایی، به طور خاصی تحت تاثیر نوع غذا قرار می گیرد! تصویری که از غذای پیش رویمان می بینیم، اشتهای ما را تحریک کرده و شور و شعف را در ما ایجاد می کند. به همین دلیل، بشقاب های زیبا و فریبنده است توسط دوربین های گوشی های هوشمند ما ضبط و با جهانیان به اشتراک گذاشته می شود! بنابراین جای تعجبی نیست که چرا غذاها یکی از پرمخاطب ترین دسته ها در شبکه های اجتماعی هستند!

آبگوشت آجیلی

سس بادام زمینی

Scroll To Top
Close
Close
Close

My Cart

Shopping cart is empty!

Continue Shopping

Open chat
1
سلام
کمکی از دست ما بر میاد؟